نود 32 اسمارت سکوریتی عصر ایست نود 32 اسمارت سکوریتی عصر ایست

فیشینگ و خالی شدن حساب های بانکی

 

فیشینگ و خالی شدن حساب های بانکی رابطه ای مستقیم با هم دارند که اگر به آن توجه نکنید شما هم به سادگی پول خود را در جیب ناشناس خواهید ریخت.

فیشینگ و نحوه فهمیدن آن – فیشینگ و خالی شدن حساب های بانکی – فیشینگ و آنتی فیشینگ – فیشینگ و مرورگر های امن- فیشینگ و اکسپلورر ویندوز

 

فیشینگ چگونه میتواند عامل تهدید حساب های بانکی و یا دریافت هر یوزر پسی باشد؟

فیشینگ که آن را به فریفتن معنی کرده اند به سادگی میتواند یک کاربر مبتدی را گول زده و حساب او یوزرنیم پسورد ایمیل یا سایت او و یا هر اطلاعاتی را از خود کاربر بگیرد به این گونه که یک هکر یک سایت بانکی را شبیه سازی میکند و شما را به سمت آن راهنمایی کرده و از شما میخواهد تا هزینه انجام یک کار را یا دریافت یک خدمت را از طریق آن صفحه پرداخت کنید.

شاید شما اول بگید که خوب ۱۰۰۰ تومن ۲۰۰۰ تومن که چیزی نیست چقدر خوب پرداخت میکنم و فلان خدمت رو دریافت میکنم….اینجاست که فیشینگ شما را گول زده و یوزرنیم پسورد شما شماره و رمز کارت بانکی شما و…. را از طریق یک تکه کد بسیار کوچک به هکر ارسال کرده یا آن را در یک جدول ذخیره می کند.

راههای جلوگیری از فیشینگ

نصب نرم افزارهای امنیتی مانند آنتی ویروس ها مرورگر هایی امن مانند گوگل کروم و آشنایی با صفحات اینترنتی و اعتبار آنها که در ادامه به آن می پردازیم :

در ابتدا استفاده از اکسپلورر ویندوز را فراموش کنید که خود عامل مهمی در فیشینگ کردن شماست.

فیشینگ

یکی از نشانه های خوب و ابزار عالی برای فهمیدن اعتبار یک سایت استفاده از سایت الکسا است که به شما نشان میدهد این سایتی که شما در حال مشاهده آن هستید معتبر و معروف است یا خیر.

اگر آدرس وب سایتی که در حال مشاهده آن هستید را در الکسا وارد کردید و رتبه آن سایت زیر ۱۰۰۰۰۰۰ بود یعنی یک وب سایت معمولی را دارید مشاهده میکنید و این وب سایت نمیتواند اعتبار خیلی زیادی داشته باشد. اگر این رتبه زیر ۶۰۰۰۰۰ بود این یک وبسایت فروشگاهی معتبر است و اگر زیر ۱۰۰۰۰۰ بود با خیال آسوده پرداخت خود را انجام دهید.

اما از این مهمتر اینکه اگر در هنگام پرداخت در آخرین مرحله شما در ابتدای آدرس آن صفحه عبارت https را مشاهده نکردید بهتر است از خرید صرف نظر کنید چون تمام سایت های بانکی از پروتکل امن مذکور استفاده می کنند.

دانلود pdf فیشینگ

سایر مطالب مرتبط با فیشینگ و خالی شدن حساب های بانکی

دسته :

آموزش کامپیوتری

برچسب ها :

تاریخ : ۱۱ مرداد ۹۴ ساعت : ۸:۳۸ ب٫ظ
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
Digg* twitter* Facebook* cloob* Delicious* Stumble Upon* Google Reader* Google plus*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

طراحی شده توسط : عصر اطلاعات تاسیس : 18 اسفند 1391